Tři hlavní důvody k pořízení elektronické cigarety

 

Zdraví

Elektronická cigareta byla vyvinuta v roce 2006 Číně za účelem pomoci kuřákům od škodlivých cigaret. Z elektronické cigarety neinhalujete oxid uhelnatý ani další toxiny,které obsahují klasické cigarety. V elektronických cigaretách nedochází k žádnému spalování ani k hoření, ale k odpařování náplně. Náplně obsahují pouze nikotin  / ten je samozřejmě návykovou látkou / a látky používané v potravinářském a lékařském průmyslu, které splňují přísná kritéria zdravotní nezávadnosti. Místo škodlivého kouře vdechují kuřáci pouze páru. Odpadá i problém tzv. pasivního kouření pro vaše okolí. Můžete si i regulovat obsah nikotinu v inhalovaných náplních. Spousta e-kuřáků začíná s vysokým obsahem nikotinu a postupně se dostanou až k náplním zcela bez nikotinu. I dlouholetí kuřáci klasických cigaret říkají po přechodu na e-kouření : " Přestal jsem kašlat".

 

Peníze

Přechodem na elektronickou cigaretu výrazně ušetříte. Náklady na kouření elektronických cigaret jsou oproti kouření běžných cigaret zhruba čtvrtinové. Průměrný kuřák vykouří denně jednu krabičku cigaret v ceně 80 kč. Za rok to dělá 80 Kč x 365 dní = celkem 29200 Kč. Kuřák elektronických cigaret utratí za kouření 1/4 - tj.6800 kč. Úspora za rok činí 22400 kč. Jedna pěkná rodinná dovolená.

 

"Vůně kouře"

Váš dech a oblečení již nebudou cítit po cigaretovém kouři. Zmizí i další doprovodné známky kouření - žluté zuby, jazyk nebo zažloutlé prsty. Náplně do elektronických cigaret se vyrábí v desítkách různých příchutí. Jeden den můžete vonět po vanilce a druhý třeba po jahodách.